Hjem Æresudnævnelser Sølvnåle

Sølvnål PDF Udskriv Email
Skrevet af Administrator   
Mandag, 08. december 2014 11:55

Sølvnåle uddelt igennem tiderne i DK

1972 Søren Jørgensen Hedensted
1974 Arne Nielsen Assens
1974 Kai P Nielsen Helsinge
1976 Niels E. Frandsen Mørkøv
1980 Helge Krag Jensen Frederikshavn
1981 Sigfred Kokholm Kastrup
1981 Hulda Jensen Frederikshavn
1981 Aage Christensen Nr. Asmindrup
1982 Thomas Asferg Spentrup
1982 Gunnar Pedersen Køge
1983 Knud E Bendorff Esbjerg
1984 Paul Erik Jørgensen Bylderup-Bov
1984 Erik Jespersen Viborg
1985 Viggo Jensen Rungsted Kyst
1985 Jørgen Geert Nørreballe
1986 Henry Jensen Sønderborg
1986 Erling Steffensen Nykøbing Mors
1986 Johannes Mortensen Ryomgård
1986 Agnethe Jensen Frederiksværk
1986 Rasmus Mikkelsen Galten
1986 John Guldholm Ballerup
1986 Sigurd Larsen Odense SV
1987 Benny Garly Rødkærsbro
1987 Erik Andersen Tjele
1987 Knud E Jensen Køge
1987 Kai Jeppesen Malling
1987 Find O. Hansen Ikast
1987 Ole Henriksen Hillerød
1987 Ejvind Jørgensen Stege
1987 Ove M. Nielsen Fredericia
1987 Erik L Piihl Bjert
1987 Mogens Eriksson Odense SV
1988 Tom Nislev Hillerød
1988 Svend Lund Hjørring
1988 John Nielsen Lyngby
1988 Jens Andersen Skødstrup
1988 Hans.S Jensen Hundested
1988 Karl Laursen Ålborg SV
1988 Aage Varneskov Ejby
1988 Erik Rasmussen Dianalund
1988 Holger Nielsen Tommerup
1988 Gotfred Jensen Odense V
1988 Knud Løkkegård
1989 Henning Hansen Rønne
1989 Palle Wederkinck Græsted
1989 Tine Wederkinck Græsted
1989 Else Jensen Rungsted Kyst
1989 Svend Møller Kokkedal
1989 Jørgen Storm jensen Hørsholm
1990 Flemming Petersen Branderup
1990 Bent Mortensen Frederikshavn
1990 Kurt V. Gregersen Løsning
1990 André Jørgensen Hørsholm
1990 Karl Pedersen Aalborg
1990 Tage V. Jensen Hobro
1990 Egon Jensen Roslev
1990 Vagn Jensen Odense SV
1990 Ove Vanting Herlev
1990 Børge Toft Vemb
1990 Halvor Kristensen Ulfborg
1990 Villy Christensen Ulfborg
1991 Svend Aage Sørensen Middelfart
1991 Niels Husum Møldrup
1991 Karl Bruun Nielsen Glumsø
1992 Christian Sørensen Nordborg
1992 Jan Pedersen Eskildstrup
1992 Eva Knudsen Hjørring
1992 Knud Elling Hirtshals
1992 Jens Dige Aabybro
1992 Sigurd Larsen Odense SV
1992 Marinus Halborg-Madsen Spøttrup
1992 Hans Olesen Roslev
1993 Helge Sørensen Odense SV
1993 Leif Thuesen Ølsted
1994 Poul B. Jensen Hjørring
1994 Anne Marie Mortensen Hedensted
1994 Erling Jensen Spentrup
1994 Ole Jensen Hobro
1994 Jan Rasmussen Gjerlev
1994 Ole Jensen Nr. Aaby
1994 Gunhild Madsen Hobro
1994 Svend Åberg Spjald
1994 Frank Pedersen Videbæk
1994 Jens J. Nørgård Vemb
1994 Bent Andersen Frederikshavn
1994 Erling Brems Tommerup
1994 Winnie Bøgh Greve
1994 Benny Frederiksen Ringsted
1994 Poul B. Johansen Klippinge
1994 Jørgen Larsen Horsens
1994 Jens Erik Nielsen Køge
1994 Karsten Aase Sørensen Hovedgård
1994 Egon Severinsen Frederikshavn
1994 Aage Pedersen Frederikshavn
1995 Günther Much Tommerup
1995 Hans Aage Pedersen Odense
1995 Michael Christensen Ringsted
1995 Inga Petersen Herning
1995 Ingvard Christiansen Holstebro
1995 Frode Klevang Larsen Bellinge
1995 Peder Larsen Årslev
1995 Gerner Rasmussen Årup
1996 Frederik Andersen Harlev J
1996 Preben Schmidt Brørup
1996 Bent Nielsen Greve
1996 Knud Jørgensen Hårlev
1996 Erik Nielsen Kalvehave
1996 Ejvind A. Sørensen Morud
1996 Niels Jørgen Møller Farsø
1996 Hans Oluf Skøtt Toftlund
1996 Kjeld Nielsen Nr. Alslev
1996 Frede Mark Sørensen Morsø Thy
1997 Jens Aage Jensen Kalundborg
1997 Svend-Aage Lund Roskilde
1997 Jens Kjøller Rønne
1997 Finn Kjøller Rønne
1998 Ove Jensen Nr. Snede
1998 Lissy Søndergaard Støvring
1999 Bent Jensen Mørkøv
1999 Erik Larsen Vrå
1999 Bent Nielsen Brønderslev
1999 Peder Emil Hansen Skjern
1999 Karsten Eilersen Nr. Alslev
1999 Casper Jensen Videbæk
1999 Jane Mariegaard Næstved
2000 Svend Erik Nielsen Låsby
2000 Egon Carstens Viborg
2000 Jørgen Kristensen Middelfart
2000 Marianne Nielsen Fårevejle
2000 Kaj Mikkelsen Rønde
2000 Anne Marie Olesen Nr. Alslev
2000 Flemming Pedersen Årre
2000 Ela Nørgård Struer
2001 Birger Larsen Ringsted
2001 Bent Ernstsen Ryomgård
2002 Poul Rasmussen Glerup
2002 Lars Søndergaard Støvring
2002 Leif Hansen Nibe
2002 Carsten Laursen Aalestrup
2003 Meiner Kristiansen Hornslet
2004 Aksel Nissen Haderslev
2004 Kaj Thaysen Millinge
2005 Edith Knudsen Hobro
2005 Peter Johansen Aalestrup
2007 Per Rathenburg-Frandsen Jels
2007 Jørgen Jensen Viborg
2007 Bent Schou Jensen Viborg
2007 Birthe Jørgensen Årre
2009 Poul Erik Kristiansen Esbjerg
2009 Lars Hansen Rudkøbing
2010 Jette Garly Rødkærsbro
2010 Jytte W. Laursen Ålestrup
2010 Verner Larsen Odense N
2011 Irma Johannessen Esbjerg
2012 Jette Søndergård Hobro
2013 Poul Erik Nielsen Svinninge
2013 Gullik Klepaker Norge
2013 Svein Clausen Norge
2013 Thormod Saue Norge
2013 Poul Erik Søndergaard Viborg
2013 Lars Peter Sørensen Kastrup
2013 Hans Henrik Sørensen Dragør
2013 Kresten Holst Nykøbing Mors
2014 Anton Dam Nielsen Struer
2014 Lise Hansen Rudkøbing
2014 Johan Andersen Bogense
2014 Jørgen Egelund Svendborg
2014 Esben Midtiby Ringkøbing
2015 Allan Larsen Slagelse
2015 Kurt Pedersen Otterup
2015 Aase Bjerner Horsens
2015 Jens Erik Jensen Årslev
2016 John Jensen Rønne
2016 Bent Jensen Hemmet
Senest opdateret: Mandag, 22. februar 2016 07:39